Liikesarjaliigan avaus Kokemäellä toi menestystä EHT:lle

Kuluneena viikonloppuna seuran liikesarjakilpailijat ja -leireilijät risteilivät Kokemäen ja Porin seudulla. Lauantaina 26.1. Kokemäellä pidettiin liikesarjojen SM-liigan ensimmäinen osakilpailu höystettynä harrastaja- ja ilvessarjoilla. Sunnuntaina 27.1. oli Porissa avoin liikesarjamaajoukkueen leiri. Espoo Hwarang Teamistä kilpailuihin osallistui yhteensä 12 kilpailijaa ja leirille kahdeksan harrastajaa.

Kokemäen tulokset:

SM-liiga: 1. sija Johanna Nukari (alle 39 v. naiset), Eevi Huuskonen (kadettitytöt); 2. sija Essi Labart (alle 29 v. naiset); 3. sija Willie Zhang (alle 17 v. pojat), Mico Knutsson (kadettipojat), Eevi ja Willie (parit alle 29 v.)

Harrastajat: kultaa Milla Knutsson ja Viivi Kuisma (parit, alemmat vyöt), Milla (vihreävöiset naiset); hopeaa Milla, Viivi ja Roosa Rask (ryhmät); pronssia Matti Huuskonen (vihreävöiset miehet); muilla sijoilla Juha Nieminen sinivöisissä sekä Viivi ja Roosa vihreävöisissä

Ilvekset: pronssia Erica Äyrämöinen (11-13 v., alemmat vyöt); muilla sijoilla Jan Äyrämöinen (alle 11 v., alemmat vyöt), Erica ja Jan (parit, alemmat vyöt)

Huomioita päivästä:

Seuran SM-liigalaiset keräsivät vain mitalisijoja, lupaava alku liigalle. Mico lunasti paikkansa kadeteissa varmoilla esityksillä. Milla nousi hienosti heti uuden harrastajasarjansa kärkeen ja ilvestulokas Erica pääsi upeasti mitalikantaan ensimmäisissä kisoissaan. Espoolaisten pari- ja ryhmäsarjojen synkrot onnistuivat myös mieleenpainuvan hyvin. Kaiken kaikkiaan onnistuneet ja mukavanmakuiset kisat espoolaisilta, onnittelut kaikille kilpailijoille!

 


Liittyviä kirjoituksia

Samankaltaisia kirjoituksia