Leppävaaran ja Olarin lasten kokeista 120 uutta vyöarvoa

Leppävaaran ja Olarin lasten kokeista 120 uutta vyöarvoa

Keskiviikkona 15.5. järjestettiin Ruusutorpan koululla vyökokeet lasten ryhmille 4-6- & 7-8-vuotiaat ja +9-vuotiaat. Vyökoerupeamaa jatkettiin torstaina 16.5. Papinniityn salilla Olarin  7-9- ja 10-12-vuotiaiden lasten kokeilla. Yhteensä uusia vyöarvoja ansaittiin 120 kappaletta.

Kokeissa suoritettiin seuraavat vyöarvot:

3. kup (punainen natsa):

Madis Lievonen

4.kup (sininen vyö)

Luca Man, Lauri Bräutigam, Daniel Tervala, Ida Janhunen, Tuukka Janhunen, Laura Lamminmäki, Kirsi Lamminmäki, Veera Vuorenmäki, Meeri Vuorenmäki, Elias Hokkanen, Marc Tiittanen

5+.kup (toinen sininen natsa)

Niklas Niemi, Paavo Huomo, Matias Melkko

5.kup (sininen natsa)

Niko Hertzman, Elli Hiltunen, Alex Kaija, Aaro Lampén, Theo Manninen, Daniel Mustonen, Axel Porvari, Leevi Laukkanen, Wilmer von Harpe, Jenny Anttila

6.kup (vihreä vyö)

Mikael Peltonen, Niilo Valli, Veeti Kohvakka, Lassi Kohvakka, Simo Sertti, Aatu Ryynänen, Stefan Harvonen, Anton Kaija, Tuomas Mäki, Mark Rogaynis, Olivia Vuori, Urho Saarukka, Robin Sundgren, Tiia Tuomisaari, Luka Veselinovic, Teodor Veselinovic, Jonathan Wallén, Linda Anttila, Rigert Durmisaj, Leaa Datye

7+.kup (toinen vihreä natsa)

Alexander Hirvo, Britney Kyazze, Brian Kyazze, Elis Virtanen, Viktor Virtanen, Topi Onkalo, Nam Tran, Peetu Pallasto, Niilo Autio, Kasperi Kiiliäinen

7.kup (vihreä natsa)

Justus Kivilaakso, Ronja Kivilaakso, Akseli Kätsyri, Ahilesh Raj, Sonya Salutskij, Santeri Rajakari, Diem Chung, Linh Chung, Zainab Dbain, Yuunus Mohamud, Kasperi Riihimäki, Olivia Nieminen, Olli Somervuo, Teemu Varjonen, Yoonis Mohamud, Barack Mohamud, Jarkko Kiiliäinen, Prinit Swami, Edwin Löf, Runar Granbacka, Aurora Pitkänen, Roshan Vel Sanjiva, Elias Winberg, Sofia Sinervä, Benitah Kyazze

8.kup (keltainen vyö)

Tahmina Ahmed, Venla Somervuo, Rana Vanshika, Devansh Rana, Mikael Tervala, Noar Dedinja, Dhanyashree Hariprasadh, Kerttu Pälli, Minh Ta, Eric Guo

9+.kup (toinen keltainen natsa)

Sidrit Dedinja, Jesse Tenhonen, Heidi Juutilainen, Ishaan Sharma, Martti Aho, Leon Heino, Niko Koskela

9.kup (keltainen natsa)

Aayush Sharma, Erik Åkerblom, Aapo Haapala, Sipi Haapala, Mustafa Najim, Sebastian Wallén, Axel Lapeña, Nadim Haque, Leo Hautala, Leo Granberg, Benjamin Gabriel-Robez, Daniel Jay Javier, Knut Milner, Niilo Lipasti, Lev Popov, Ramesh Ramin, Rashed Ramin, Neea Kukkonen, Anton Hagelstam, Minh Nguyen, Nhi Nguyen

Kokeita olivat pitämässä Mari Aalto, Tomi Salminen, Vertti Salminen ja Simo Siltanen. 

Onnittelut kaikille hienoista suorituksista!


Samankaltaisia kirjoituksia